جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1395/12/22 تعداد بازدید: 921 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
گزارش برگزاری هجدهمین مجمع عمومی عادی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور

هجدهمین مجمع عمومی عادی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور با ریاست مهندس راحتی در تهران برگزار گردید.


به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور؛ هجدهمین مجمع عمومی عادی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور روز یک‌شنبه 22اسفندماه سال جاری با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط مهدی حزار مدیر عامل سابق شهر گناباد در سالن گلزار هتل لاله تهران برگزار شد.

در آغاز این مجمع که با ریاست مهندس راحتی مشاور وزیر کشور در امور شهرداری‌ها و پروژه‌های عمرانی، مهندس ظفرمند جانشین مدیر کل حراست سازمان‌ شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و حضور حداکثری مدیران عامل سازمان‌های حمل و نقل همگانی و عضو اتحادیه برگزار شد، مهندس قیصر مدیرعامل اتحادیه مقدم حاضرین را گرامی داشت و درخصوص برگزاری مجمع، برنامه‌های آتی اتحادیه، جایگاه و گسترش معاینه فنی و سامانه سیمفا مطالبی را ارائه نمود و تشریح عملکرد اتحادیه توسط معاونت‌ها را علاوه  بر اصلاح بودجه سال 95 و تصویب بوجه سال 96 در دستور کار مجعع هجدهم خواند.

سپس ققفازی معاون برنامه‌ریزی و توسعه اتحادیه گزارشی از عملکرد سال 95 اتحادیه در دو حوزه فنی و اجرایی و برنامه‌ریزی و توسعه ارائه داد و اهداف اتحادیه را تشریح نمود و پشتیبانی، توسعه و تجهیز سیستم حمل‌ و نقل درون‌شهری کشور، بهبود ارائه خدمات به شهروندان از طریق فراهم آوردن زمینه­های همکاری مناسب، مساعدت به سازمان‌های حمل‌ونقل همگانی/ مدیریت حمل و نقل شهرداری‌های کشور در خصوص تامین امکانات مورد نیاز، ارائه خدمات آموزشی، فنی، تخصصی و ایجاد هماهنگی و برنامه‌ریزی پیرامون طرح‌های جاری و آتی را از اهداف و رسالت‌های اصلی اتحادیه برشمرد.

وی عملکرد اتحادیه و شرایط تشکیل سازمان مدیریت حمل و نقل و همچنین آمار سازمان‌های حمل و نقل و تعداد پایانه مسافر شهری، سوخت و بیمه رانندگان ناوگان حمل و نقل همگانی توضیحاتی ارائه و عملکرد سازمان‌های حمل و نقل همگانی را در حوزه توسعه ناوگان و نوسازی 90هزار تاکسی فرسوده همراه با آمار ناوگان تشریح نمود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه اتحادیه اظهار داشت: سال95 در حوزه آموزش 8 دوره آموزش بازرسی چشمی خودروهای گاز سوز برگزار گردید و مدیران و کارشناسان معاینه فنی از سراسر کشور در این دوره‌ها شرکت و در پایان دوره گواهینامه معتبر به شرکت کنندگان اعطا شد.

قفقازی همچنین از تهیه ضوابط، نظامات و دستورالعمل های پیشنهادی، انجام مطالعات بهبود تردد شهری، ارزیابی عملکرد سازمان ها در حوزه حمل و نقل و ترافیک و تهیه 7 کتابچه دستورالعمل‌های ملاک عمل به عنوان کارهای انجام شده در معاونت برنامه‌ریزی و توسعه اتحادیه نام برد و هرکدام را به اختصار توضیح داد.

وی در پایان گزارش خود به برنامه‌های آتی اتحادیه در دو حوزه فوق‌الذکر پرداخت و به مواردی نظیر: ادامه طرح نوسازی 90,000 دستگاه تاکسی فرسوده در سال 96 ، واگذاری خودروهای سمند  EF7 ، پژو 405 ،  آریو و ون هایس به متقاضیان در قالب طرح نوسازی و توسعه در سال 96 ، بازدید از سازمان های تحت پوشش و ارزیابی عملکرد ایشان در حوزه مهندسی حمل و نقل و ترافیک و انجام مطالعات حمل و نقل و ترافیک مورد درخواست سازمان‌ها اشاره داشت.

تکمیل نصب دوربین‌های نظارت تصویری تا پایان سال جاری در مراکز معاینه فنی

در ادامه برنامه‌ها متولی معاون امور معاینه فنی اتحادیه عملکرد اتحادیه را حوزه معاینه فنی تشریح نمود و درخصوص سامانه سیمفا و اتصال آن به سامانه پلیس راهور و چگونگی کنترل و داده‌‌کاوی اطلاعات توضیحاتی را ارائه نمود.

متولی تصریح کرد: انجام معاینه فنی از زمان پذیرش خودرو تا اخذ برگ و برچسب معاینه فنی در مراکز معاینه فنی سراسر کشور به صورت کاملا مکانیزه بوده و بدون دخالت کاربر انجام می‌پذیرد و نحوه انجام کلیه مراحل را از لحظه ورود خودرو، ثبت، پذیرش، دریافت اطلاعت توسط سامانه سیمفا و ارسال آن به سامانه راهور و داده کاوی اطلاعات، همچنین تطابق نتایج آزمون‌های معاینه فنی با استاندارهای سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان ملی استاندارد ایران و در نهایت چگونگی صدور برگ و برچسب معاینه فنی و ثبت و نحوه آزمون مجدد خودروهای مردودی را تشریح نمود و به مقایسه آمار پذیرش و صدور برگ و برچسب معاینه فنی طی سال‌های 94 و 95 پرداخت.

سپس وی قابلیت‌های سامانه سیمفا را بیان و پیرامون ارائه گواهی معاینه فنی درجه‌بندی شده در کلان‌شهرها توضیح داد و مرکز کنترل و داده کاوی اطلاعات در اتحادیه که مرکز پایش سامانه سیمفا می‌باشد را تشریح نمود.

متولی در پایان انجام معاینه فنی خودروهای گازسوز و انجام معاینه فنی موتورسیکلت را از برنامه‌های آتی معاینه فنی و سامانه سیمفا دانست و از تکمیل نصب دوربین‌های نظارت تصویری تا پایان سال جاری در مراکز معاینه فنی خودروهای سبک کشور خبر داد.

سپس مجمع با انتخاب رئیس و ناظر وارد دستور کار خود شد و اصلاح بودجه سال 95 و نیز بودجه پیشنهادی سال 96 بررسی و تصویب گردید.

همچنین درخصوص انتخاب بازرس(حسابرس) اتحادیه انتخابات برگزار و آقای موسی ناظمی به اتفاق آراء به عنوان بازرس (حسابرس) برای سال1396 انتخاب گردید.

سیمفا تنها سامانه بین بخشی در کشور است

در ادامه برگزاری هجدهمین مجمع مهندس راحتی مشاور وزیر کشور در امور شهرداری‌ها و پروژه‌های عمرانی ضمن تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری مجمع و حضور مدیران عامل در این دوره از مجمع؛ پیرامون دغدغه‌ها و نگرانی‌های موجود در حوزه حمل و نقل و راه‌حل‌هایی که می‌تواند به وضعیت بهبود بخشد افاضه سخن نمود و ورود فناوری‌های جدید و هوشمند را در این عرصه تشریح کرد.

مشاور وزیر کشور در امور شهرداری‌ها و پروژه‌های عمرانی گفت: در زیرمجموعه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها شش اتحادیه وجود دارد که حمایت همه جانبه از اعضا و ارائه خدمات به سازمان، دو وظیفه شاخص آنها می‌باشد که اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور به خوبی انجام کار نموده و عملکرد آن رضایت‌بخش است که از این بابت تقدیر و تشکر می‌نمایم.

سپس وی اهمیت و جایگاه سامانه سیمفا را تشریح نمود و اذعان داشت: اهمیت این سامانه راهبردی در کشور تا بدانجاست که توسط معاون اول رئیس جمهور و چند تن از وزیران رونمایی شده و طی مراسم رسمی افتتاح می‌گردد و این تنها سامانه بین‌بخشی در کشور می‌باشد که وزارت راه، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت کشور، پلیس راهور ناجا، سازمان حفاظت محیط زیست و شهرداری‌ها به صورت مشترک با آن کار و از اطلاعات آن بهره‌برداری می‌نمایند.

مهندس راحتی افزود: در کشور چند سامانه دیگر مشابه سمیفا نیاز داریم که لازم است از تجربه سامانه مذکور استفاده نماییم.

وی در پایان به مدیران حاضر در مجمع توصیه نمود که با استفاده از مهندسین و متخصصین حمل و نقلی در فناوری‌های جدید ورود پیدا کرده و با دسته‌بندی شهرها و مطالعات حمل و نقلی کمک به توسعه و بهبود تردد و حل مشکلات و معظلات ترافیکی در شهرها نمایند.

شایان ذکر است حاضرین درخواست مجمع فوق‌العاده نمودند که طبق خواسته حضار مصوب شد بعد از اقامه نماز و صرف ناهار مجمع فوق‌العاده برگزار گردد.

در ادامه برنامه و پس از صرف ناهار مجمع فوق‌العاده برگزار و اصلاح اساسنامه اتحادیه مبنی بر تطبیق شرح وظایف سازمان‌های تحت پوشش با شرح وظایف اتحادیه تصویب گردید.

در پایان از زحمات بی‌شائبه مهندس راحتی در زمان تصدی منصب قائم ‌مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تقدیر و تشکر به عمل آمد؛ همچنین 9نفر از مدیران عامل سابق سازمان‌های‌ حمل و نقل همگانی مورد تقدیر قرار گرفتند و به رسم یادبود به این عزیزان لوح سپاس، اهداء گردید.

گالری تصاویر

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد